Разходи по ипотечен кредит

За подробна информация относно разходите по ипотечния ви кредит и безплатни консултационни услуги ви препоръчваме да посетите сайтът на "Кредит Навигатор":
Преди да прибегнете до каквато и да е услуга на банката, трябва да се информирате за допълнителните такси и лихви, обикновено написани с дребен шрифт или много често разбирате за тях в банката подготвяйки документите.
При ипотечните кредити освен основната лихва, която е най-големия разход има и други такси които покачват лихвата.
Самата лихва бива два вида: плаваща и фиксирана.
Фиксираната лихва се договаря при сключване на заема и остава непроменена през целия период на изплащане.
Плаващата лихва има база и надбавка. Надбавката се уговаря при сключване на кредита и остава непроменена. Базата се променя в зависимост от базовите лихвени проценти определени от банката кредитор или спрямо общоприети индекси като основният лихвен процент, Libor, Euribor, софибор и леониа на БНБ.
При всички видове кредити, всяка банка начислява годишна и еднократна такса.
Еднократни такси:
- Еднократна такса за кандидатстване – плаща се при подаване на документите за кредит и ако той не бъде одобрен не се връща, таксата варира между 10 и 200 лева.
- Еднократна такса за усвояване на кредит – Тази такса се начислява след като вече сте одобрени за кредитa, като стойността й е между 0.5% и 2% от стойността на кредита.
Годишни такси:
- Годишна такса за обслужване (на ипотечния кредит) – Таксата може да бъде фиксирана или процент от остатъка по главницата, а при някои банки комбинация от двете. Нейният размер е от 0,1% до 0,5%, ако е фиксирана сума няма да надвишава 100 лева.
Съществуват и месечни такси за разплащателна сметка, която обслужва вашия кредит.
Допълнителни такси за ипотечен кредит:
- Такса за оценка на имота който залагате - При учредяването на самата ипотека се заплаща нотариална такса, представляваща процент от стойността на сделката, както и такса за вписване на ипотеката.

- Такса ангажимент – При отпуснат, но не усвоен на време кредит. През времето до усвояването му ви се начислява тази допълнителна такса.
Ако погасите предварително вашия кредит, ще се наложи да заплатите наказателна такса, представляваща от 2% до 5% от стойността по главницата. Таксите изброени по горе са променливи в зависимост от банката, чиито услуги сте избрали да ползвате. За по-лесен избор на банка ви препоръчваме да ползвате безплатните консултационни услуги на Кредит Навигатор:

Спонсори

- Кредит Навигатор ООД е компания специализирана в кредитните консултации, разполага с добре обучени специалисти, които ще отговорят на всичките финансови въпроси, които имате. Специалистите от Кредит Навигатор ще ви помогнат да направите правилния избор между всички актуални банкови оферти. Компанията покрива целия спектър от кредити: фирмени, ипотечни и потребителски. Услугите на Кредит Навигатор са напълно безплатни, повече информация ще намерите на сайта на компанията, следвайки банера по-долу:

Видове Ипотечни Кредити

Тук ще намерите подробности за ипотечните кредити, какви видове са те и как да кандидатствате за ипотечен кредит онлайн.
Кандидатстване за Ипотечен кредит по интернет - Кандидатстването за ипотечен или какъвто и да е кредит по интернет става на специализирани за целта сайтове. Добър и надежден сайт е:
Където освен добро обслужване, ще намерите всички актуални банкови оферти за кредити

Ипотечен кредит за покупка на имот - Това е най-често ползвания кредит. Когато искате да закупите даден недвижим имот с пари на банката, може да заложите този имот като обезпечение, но също така може да ипотекирате друг ваш имот или този на някой близък, разбирасе с негово съгласие и това на банката, защото имота трябва да отговаря на определени изисквания взависимост от банката. В България сега се купуват и много имоти "на зелено", или все още в процес на строеж, някои банки могат да ви отпуснат заем и за такъв апартамент или друг имот, като обезпечението е бъдещата постройка.

Възможно е и да вземете "Мостов Ипотечен Кредит", за закупуване на ново жилище, с непосредствена продажба на старо, като банката ви отпуска пари за новото жилище и за определен срок трябва да погасите част или целия заем, с парите от продажбата на старото жилище.

Ипотечен кредит за ремонт и подобрения - Банките могат да финансират освен ремонта на вашето жилище, и този на вашия офис или ателие. Размера на този кредит се определя от цената на ремонта, може да получите 100% от парите за ремонт, стига пазарната цена на имота който сте ипотекирали да е с 10-30% повече, от парите нужни ви за ремонт.

Кредит за строителство и довършителни работи - Банката финансира: строеж на еднофамилни къщи, строещ на вила (ваканционно жилище), обособени етажи както и довършителни работи на вече построено жилище. Фактори определящи размера на заема: максимален размер за този тип кредити на банката, от офертата на строителна фирма или проектно-сметната документация и разбира се от имота който сте ипотекирали.

Ипотечен кредит за рефинансиране - Получавате пари от една банка за да погасите задълженията си към друга. Максималната сума се определя от остатъчната част на главницата на вече съществуващия заем и таксата за предсрочно погасяване.

Нецелеви ипотечен кредит - Известен още като потребителски, където банката кредитор не поставя условия как да използвате парите, но лихвите на този вид кредити са значително по-високи.

Видове заеми

Ето някои от най- използваните заеми в България. Много скоро ще публикуваме подробна информация за всеки от тях:

Потребителски Кредити:
- Нямат подвидове

Ипотечни кредити:
- Ипотечен кредит за покупка
- Нецелеви ипотечен кредит
- Ипотечен кредит за строителство
- Ипотечни кредити за българи живеещи и работещи в чужбина
- Ипотечен кредит за рефинансиране

Ипотечен кредит за ремонт и довършителни работи;

Фирмени Кредити:

- Инвестиционни кредити
- Кредити за оборотни средства без обезпечение
- Кредити за оборотни средства с обезпечение

Цел На Сайта

С развитието на технологиите и имайки в предвид забързаното ежедневие на модерните българи, и нуждата им от пари, броя на заемите които банките отпускат нараства и прави рекорд всяка година.
Интернет е част от живота на много българи, които вече могат да подадат заявление за заем онлайн.
Целта на нашия сайт е да ви дадем ясни разяснения за видовете заеми и да ви насочим към някои кредитни консултатори от където може да получите професионална и лична помощ за вашия кредит.
Надяваме се с информацията публикувана на сайта, сме ви помогнали да вземете правилното решение!

Кредити, Банки и Ипотеки

Здравейте,
Ако искате да вземете заем (студентски, потребителски или бизнес заем) този блог е точно за вас.
В този блог ще намерите класация на българските банки, както и на някои сайтове за кредитни консултации, където може да кандидатстване on-line.